Potwierdzona! Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii

Potwierdzona! Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii14 Jul 12:00 - 27 Jul 06:00 - Altay
Altay, Altayskiy Kray, Russia

Route
More info

Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii

▶️ 15.07.-28.07.2018
▶️ barents.pl/wycieczki/altaj-najladniejsze-gory-syberii

• Kurajski i Czujski step przy granicy z Mongolią
• Spotkanie z szamanami i tradycyjnymi pieśniarzami
• Spacer do lodowca Duży Aktru (3000 m n.p.m.)
• Kultura saunowania – syberyjska „bania” zamiast prysznica
• Możliwość raftingu na rzece KatuńZapraszamy was na czternastodniowy wyjazd w niezwykłe góry Syberii. Przygotowaliśmy dla Was wyprawę po rosyjskiej części Ałtaju, w czasie której odwiedzimy jego najważniejsze miejsca. Elementy objazdówki połączyliśmy z kilkoma półdniowymi lub całodniowymi spacerami. Aby dotrzeć do miejsc trudniej dostępnych i rzadziej eksplorowanych będziemy kilkakrotnie korzystać z samochodów terenowych lub ciężarowych. Nasza podróż powiedzie przez główną drogę łączącą Rosję i Mongolię. Jest to tak zwany Trakt Czujski, z którego będziemy skręcać w mniej eksplorowane miejsca i rzadziej odwiedzane wioski. Dla zainteresowanych zorganizujemy fakultatywnie rafting na rzece Katuń.

Ałtaj (UNESCO) jest najbardziej zróżnicowanym regionem górskim Syberii. Ujrzysz tam nie tylko zaśnieżone 4-tysięczniki, lodowce czy też typową syberyjską tajgę, ale również brzozowe gaje, lasy, pastwiska i głębokie zielone doliny, na dnie których wiją się dzikie, rwące rzeki idealne do uprawiania raftingu. Częścią Ałtaju są też stepy i nietypowe formy geologiczne, takie jak skalne grzyby, czerwone skały czy też głębokie kaniony i wąskie szczeliny.

W tym miejscu nie tylko przyroda robi ogromne wrażenie, ale również historia ludzkiej egzystencji. Po całym regionie rozsiane są oznaki bytowania dawnych cywilizacji, takie jak stare grobowce, tzw. kurhany, które nadal skrywają wiele sekretów i tajemnic. Przykładem może być znaleziona niedawno mumia i artefakty księżniczki z Plato Ukok. W wielu miejscach znajdują się również naskalne ryciny z różnych epok.

Historia i tradycje są przekazywane z pokolenia na pokolenie na wiele sposobów: przez postać szamana, który pełni rolę naturalnego uzdrowiciela, przez ludzi, którzy komunikują się z postaciami z wymiaru duchowego, bądź też przez tradycyjnych pieśniarzy, uprawiających gardłowy śpiew. Według legendy, ałtajscy pieśniarze są w stanie przesuwać skały poprzez wibracje swojego gardłowego śpiewu. Obywatele Ałtaju czczą duchy, przyzraki i ałmysy. Rozmowa ze zwykłymi mieszkańcami na ten temat jest zawsze niezwykłym przeżyciem.© 2019 Siguez